GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 8758655
*
nr 875 8655
Vas
Keramik, höjd: 45
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2014
kl 20:08:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 21:24:17
1
250 kr
17/2 19:59:39
2
200 kr
17/2 20:03:39
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:16
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:38
-
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:24
-
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:59
-
6237 Vas
Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iittala, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:41
-
6215 Vas
Imaridekor. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:33
*
Vas
nr 875 8655
Vas
Keramik, höjd: 45
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/2 21:24:17 | 1 | 250 kr |
17/2 19:59:39 | 2 | 200 kr |
17/2 20:03:39 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:16 -
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:38 -
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:24
-
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:59 -
6237 Vas
Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iittala, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:41 -
6215 Vas
Imaridekor. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:33